piątek, 10 sierpnia 2012

Drops NEPAL
Włóczka Drops NEPAL produkcji Drops Garnstudio (Peru). Niezwykła jakość połączenia dwóch wspaniałych włókien. Włóczka wydobywająca z alpaki jej miękkość wzbogaconą siłą wełny. Łatwa w obróbce, może być wykorzystywana przy zastosowaniu zarówno grubych jak i cieńszych drutów.

Skład: 65% wełna, 35% alpaka,

Długość: 50g/75m,

Zalecane druty: 5,0 mm,
Cena za motek: 9,00 zł.

Próbkę o wymiarach 10 cm x 10 cm tworzy kwadrat 17 oczek x 22 rzędy.  

Zdjęcie pobrane dzięki uprzejmości: *AmiQs*

8 komentarzy:

 1. Miesista, miękka wloczka, wspaniala w robocie, swietna do wzorow warkoczowych. W uzyciu- mechaci sie, jest ciepla, nie traci formy.

  OdpowiedzUsuń
 2. A czy podgryza? Nada się na czapkę na dziecka czy będzie się drapać?

  OdpowiedzUsuń
 3. A czy podgryza? Nada się na czapkę na dziecka czy będzie się drapać?

  OdpowiedzUsuń
 4. Robiłam z niej kapcie dla dzieci i filcowałam je w automacie. Wełna pięknie się sfilcowała, ale przy dłuższym użytkowaniu tak jakby się "rozłaziła" w strategicznych miejscach(palce, pięty). Dzieci często noszą kapcie na gołe stopy i nie skarżą się na podgryzanie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Włóczka bardzo miękka, przyjemna w dotyku, ładnie trzyma formę. Nie gryzie, chyba że ktoś jest wyjątkowo wrażliwy w rejonie szyi ;-).

  OdpowiedzUsuń
 6. Gryzie, gryzie. Jak każda wełna nie-merino.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gryzie i to bardzo. Nie nadaje się na wyroby do kontaktu ze skórą. Zrobiłam ocieplacz na szyję i czapeczkę dla wnuczki - jedno i drugie tak gryzie, że sama nie mogłabym tego nosić. Poza tym dobra w obróbce i ładnie wygląda w wyrobie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zrobiłam z nepala fantastyczną chustę. Ogromną, grubą, cieplutką, taką jaką zawsze chciałam mieć... i nie dają rady jej nosić. Gryzie tak bardzo, że otulanie się nią to katorga. A ja w promocji kupiłam więcej tej wełenki i teraz nie wiem na co przeznaczyć, żeby nie zagryzła mnie żywcem...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą pozostawioną opinię